Informasjon om årets infuensa-vaksinering:
Vaksinene ventes levert i uke 43. Grunnet koronapandemien kan vi i år ikke ha dropp-in for vaksinering og du må derfor ta kontakt med oss pr tlf eller SMS for å bestille en time.
Dersom du allerede har en planlagt time hos legen så trenger du ikke å bestille egen time for vaksinering men kan møte 10 min før legetimen.
Det er kun pasienter i risikogruppen som vil bli vaksinert da vi har et begrenset antall vaksiner. Pasienter i risikogruppen er:
*Alle over 65
* Beboere i sykehjem og omsorgsboliger
* Barn og voksne med hjerte og lungelidelser, diabetes, lever- eller nyresvikt, nevrologisk sykdom, svekket imunforsvar (samt deres pårørende) og svært alvorlig fedme.
* Gravide i 2 + 3 trimester, samt gravide i 1 trimester som har kronisk sykdom eller helsepersonell
VIKTIG INFORMASJON:
Vi minner om at du ikke skal komme til kontoret dersom du har symptmer på luftveisinfeksjon/forkjølelse, selv ved milde symptomer.